III liga: Wyniki 10. kolejki

• autor: Redakcja., 2020-10-08 15:30

Podsumowanie 10. kolejki

III ligi gr. 2

Większość meczów 10. kolejki III ligi gr. 2 za nami, więc prezentujemy podsumowanie wszystkich spotkań. Zapraszamy do rozwinięcia newsa.

Kliknij na "więcej".

Podsumowanie 11. kolejki III ligi gr. 2

1. W ostatniej kolejce cztery razy wygrali gospodarze, trzy razy lepsi byli goście i również trzy razy drużyny podzieliły się punktami. Do rozegrania w obecnej kolejce pozostał jeszcze mecz Jaroty Jarocin z drugą drużyną Pogoni Szczecin. Mecz ten nie odbył się w pierwotnym terminie z powodu objęcia drużyny gości kwarantanną i rozegrany zostanie 21 października (środa).

2. W minionej kolejce padło dwadzieścia pięć bramek, co daje średnią 2,5 bramki na jedno spotkanie.

3. Unia Janikowo odnotowała drugi remis w obecnej kampanii. Po meczu z Elaną Toruń podopieczni trenera Artura Polehojko znajdują się na dziewiątym miejscu w tabeli.

4. Po dziesięciu kolejkach w dalszym ciągu lideruje Polonia Środa Wielkopolska, której nikt nie odebrał jeszcze ani jednego punktu. Zawodnicy Polonii są samodzielnym liderem tabeli III ligi. Cały czas punktów nie zdobył jeszcze Mieszko Gniezno, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W ostatnich dniach zarząd klubu z pierwszej stolicy Polski podał się do dymisji.

5. W pierwszej ósemce, która będzie biła się o awans do II ligi znajduje się aktualnie wcześniej wspomniana Polonia Środa Wielkopolska, a także Radunia Stężyca, Świt Skolwin, Bałtyk Gdynia, Bałtyk Koszalin, Nielba Wągrowiec, Kotwica Kołobrzeg oraz Sokół Kleczew. W dolnej części tabeli, w której zespoły będą walczyć o utrzymanie plasują się na ten moment Unia Janikowo, Pogoń II Szczecin, Pomorzanin Toruń, Flota Świnoujście, Elana Toruń, Jarota Jarocin, Gwardia Koszalin, GKS Przodkowo, Unia Swarzędz, KP Starogard Gdański, Gryf Wejherowo, Chemik Police, Górnik Konin oraz Mieszko Gniezno

6. Na fotelu króla klasyfikacji strzelców zasiada aktualnie Dawid Gruchała-Węsierski z Bałtyku Koszalin. Zawodnik ten ma na swoim koncie dziesięć trafień. Najlepszym strzelcem Unii bez zmian jest Przemysław Kędziora z dorobkiem sześciu bramek.

7. Najbliższy mecz ligowy podopieczni trenera Artura Polehojko rozegrają w Janikowie, gdzie zmierzą się z przedostatnią drużyną tabeli - Górnikiem Konin. Będzie to mecz w ramach 11. kolejki. Spotkanie zaplanowano na  10 października (sobota) o godzinie 15:00.

8. Wcześniej wspomniany Górnik zajmuje aktualnie dwudzieste pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem tylko jednego punktu. W ostatniej kolejce najbliższy rywal Unii przegrał na własnym obiekcie z Sokołem Kleczew 0:1.

9. W najbliższym meczu III ligi trener biało-niebieskich będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników.