Zapowiedź: Unia - Radunia Stężyca

• autor: Redakcja., 2020-10-16 19:12

Z Radunią po raz drugi w historii

Przyszedł czas na dwunastą kolejkę, a to oznacza wyjazd do Stężycy, aby rozegrać mecz z jednym z kandydatów do awansu do II ligi, czyli tamtejszą Radunią, przeciwko której zagramy po raz drugi w historii. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na 18 października 2020 roku (niedziela) o godzinie 14:00. Ostatni raz oba zespoły spotkały się w ubiegłym sezonie w Janikowie. Wtedy lepsi okazali się goście, którzy pokonali janikowian 0:1. Przypomnijmy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce mecz odbędzie się bez udziału kibiców.

Kliknij na "więcej".

Podobnie jak w poprzednim sezonie Radunia Stężyca jest jednym z głównych faworytów do awansu. Trener Sebastian Letniowski i jego drużyna zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów. Do liderującej Polonii drużyna ze Stężycy traci cztery oczka. Najbliższy przeciwnik Unii wygrał jak dotąd dziewięć razy i dwa razy przegrał. Radunia do tej pory zdobyła najwięcej bramek w rozgrywkach - trzydzieści trzy, a straciła ich tylko osiem. W ostatniej kolejce drużyna z powiatu kartuskiego pokonała na wyjeździe Sokół Kleczew 0:4.

W drużynie Raduni występuje kilku bardzo doświadczonych zawodników. Mowa tutaj o Rafale Koszniku - piłkarzu m.in. Górnika Zabrze, kiedy to trenerem tego zespołu był Adam Nawałka. Kosznik występował również w barwach Warty Poznań i Lechii Gdańsk. Bardzo dużym doświadczeniem w wyższych ligach może pochwalić się Filip Burkhardt, który reprezentował takie kluby jak: Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Wisła Płock, ŁKS Łódź, Widzew Łódź, GKS Katowice czy Warta Poznań. Wojciech Wilczyński natomiast zaliczył występy w Warcie Poznań, Sandecji Nowy Sącz, Polonii Bytom czy Arce Gdynia. Michał Czekaj natomiast reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków i Rozwoju Katowice.

Klub ze Stężycy przeprowadził kilka bardzo ciekawych transferów przed aktualnym sezonem, a mianowicie do klubu dołączył Wojciech Fadecki z Błękitnych Stargard, Maciej Woźniak z Lechii Gdańsk, Damian Szuprytowski z Olimpii Elbląg i Damian Sulewski z Sokoła Ostróda. Radunie zasilił również Dawid Retlewski, który w ubiegłym sezonie grał w Kotwicy Kołobrzeg. Teraz zawodnik ten strzela bramki w Stężycy i jest na ten moment najlepszym strzelcem klubu z tej miejscowości, albowiem pokonywał on bramkarza rywali dziewięć razy.

Barwy klubu z województwa pomorskiego reprezentuje aktualnie bramkarz - Kacper Czajkowski. Zawodnik ten zimą ubiegłego roku był przymierzany do naszego klubu. Zagrał on nawet w jednym sparingu Dumy Kujaw, w którym drużyna prowadzona przez Artura Polehojko pewnie wygrała z Dębem Barcin 0:8. Ostatecznie nie przekonał on do siebie sztabu szkoleniowego janikowskiej Unii

Tak jak wspominaliśmy wcześniej pierwszy mecz w historii pomiędzy Unią a Radunią rozegrał się 18 sierpnia 2019 roku. Była to czwarta kolejka III ligi sezonu 2019/20. Wtedy przyjezdni pokonali janikowian 0:1, a jedyną bramkę w całym spotkaniu zdobył Jakub Bojas, który nie reprezentuje już barw Raduni.

Informujemy, że z meczu Unii z Radunią nasz klub nie przeprowadzi transmisji na żywo, ale prowadzone są starania i rozmowy, aby takowa powstała w najbliższym czasie. Informacje w tej sprawie podawane będą na bieżąco.

Historia meczów z Radunią:

- 18 sierpnia 2019, Unia - Radunia 0:1 - (Bojas) - III liga

RAZEM: 1 mecz (0 zwycięstw. 0 remisów, 1 porażka), Bramki: 0-1.