Zapowiedź: Unia - Unia Swarzędz

• autor: Redakcja., 2020-11-06 21:02

Ligowy mecz z imienniczką ze Swarzędza

Jutro, tj. 7 listopada 2020 roku janikowska Unia rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem na własnym stadionie podopieczni trenera Artura Polehojko podejmą swoją imienniczkę ze Swarzędza. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie punktualnie w samo południe. Ostatni raz obie drużyny spotkały się w ramach meczu kontrolnego. Wtedy w Janikowie lepsi okazali się zawodnicy swarzędzkiej Unii, pokonując nasz zespół 1:2.

Kliknij na "więcej".

Swarzędzki Klub Sportowy "Unia" Swarzędz

Data założenia: 15.sierpnia 1921
Barwy: niebiesko-białe
Sukces: 2.miejsce w III lidze – 2011/2012

W poprzednim sezonie Unia Swarzędz zajęła drugie miejsce w wielkopolskiej IV lidze z trzydziestoma siedmioma oczkami na koncie. Na dorobek punktowy niebiesko-białych złożyło się dwanaście zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. 54-20, tak z kolei przedstawiał się stosunek bramkowy swarzędzkiego zespołu. Warto dodać, że awans do III ligi wywalczył w tamtym sezonie LKS Gołuchów, który na swoim koncie miał jeden punkt więcej od jutrzejszego rywala Unii. Wspomniany LKS nie otrzymał jednak licencji na grę w III lidze i ostatecznie przyznaną ją swarzędzkiemu zespołowi.

Aktualnie trenerem niebiesko-białych jest czterdziestoletni Patryk Kniat. Funkcje pierwszego trenera pełni od września 2019 roku. To nie pierwszy raz kiedy Kniat objął posadę szkoleniowca unitów, albowiem pełnił on już tę funkcję od lipca 2018 roku do kwietnia 2019 roku. Oprócz tego był asystentem trenera Leszka Ojrzyńskiego w Arce Gdynia i Wiśle Płock. Dodatkowo funkcję trenera pełnił również w drugiej drużynie Lecha Poznań.

Aktualnie podopieczni Patryka Kniata zajmują szesnaste miejsce w trzecioligowej tabeli. Mają oni na swoim koncie piętnaście punktów. Bilans meczowy swarzędzan to cztery zwycięstwa, trzy remisy i siedem porażek. Piłkarze Dumy Swarzędza zdobyli osiemnaście bramek, a stracili o jedną więcej. Najlepszym strzelcem Unii jest aktualnie Tomasz Neumann, który ma na swoim koncie cztery trafienia.

Przy zapowiedzi jutrzejszego meczu warto również dodać, że w sezonie 2015/2016 zawodnikiem Unii Swarzędz był obecny kapitan naszego klubu – Przemysław Kędziora. Ponadto, zimą 2011 roku na testach w Janikowie przybywał Mateusz Świergiel, który aktualnie reprezentuje niebiesko-białych.

19 lipca 2019 roku w Janikowie, janikowianie przegrali sparingową potyczkę ze swoją imienniczką 1:2. Wówczas bramki dla gości zdobył wcześniej wspomniany Tomasz Neuamn i Marcin Nowicki. Honorowe trafienie dla podopiecznych trenera Artura Polehojko zdobył niegrający już w naszym klubie Kamil Kuropatwiński.

Historia spotkań:

+ 18.07.2007, Unia J. - Unia S. 1:0 (Warczachowski) – sparing
+ 16.02.2010, Unia S. - Unia J. 4:0 – sparing
+ 18.09.2010, Unia S. - Unia J. 2:0 (Zawada, Lebioda) – III liga
+ 30.04.2011, Unia J. - Unia S. 0:4 (Lebioda 2, Płoska, Sobkowiak) – III liga
+ 29.10.2011, Unia S. - Unia J. 0:1 (Chmielecki [karny]) – III liga
+ 17.03.2012, Unia J. - Unia S. 1:1 (Dereżyński [wolny] – Ludwiczak) – III liga
+ 16.02.2019, Unia S. - Unia J. 0:4 (Jelonek 2, Springer, Mysiak) – III liga
+ 19.07.2019, Unia J. - Unia S. 1:2 (Kuropatwiński - Neumann, Nowicki) - sparing

Razem: 8 meczów – 3 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki, bramki 8 – 13.