Awans trampkarzy

• autor: Redakcja., 2020-11-16 11:13

Trampkarze z awansem do II ligi wojewódzkiej

Aktualny sezon dla drużyny trampkarzy zakończył się znakomicie. Podopieczni trenera Mateusza Bernasia zakończyli swój sezon na pierwszym miejscu w tabeli, co oznacza awans do II ligi wojewódzkiej. Zarząd oraz cała społeczność Unii Janikowo gratuluje zawodnikom oraz trenerowi wywalczonego awansu oraz życzy powodzenia w wyższej klasie rozgrywkowej. My, jako redakcja pragniemy natomiast dokładnie przedstawić drużynę oraz wyniki, które miały wpływ na wywalczony awans

Kliknij na "więcej'

Tak jak wcześniej wspominaliśmy drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Bernasia zajęła pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu dziewięciu punktów i przewagą nad drugim miejscem aż o osiem oczek. Złożyło się na to trzynaście zwycięstw i tylko jedna porażka. Co ciekawe trampkarze ani razu nie podzielili się punktami z rywalem. Stosunek bramkowy janikowian robi duże wrażenie, ponieważ zdobyli oni aż osiemdziesiąt pięć bramek - najwięcej w lidze, a stracili ich tylko trzynaście - najmniej w lidze. Dla porównania stosunek drugiego zespołu w klasyfikacji, jakim jest SF Junior Nakło wynosi sześćdziesiąt bramek zdobytych i dwadzieścia pięć straconych. Najlepszym strzelcem drużyny Unii okazał się Mateusz Przygocki, który uzbierał na swoim koncie osiemnaście bramek. Swojej zdobyczy bramkowej nie mogą wstydzić się również Filip Furman, Jakub Szczutkowski oraz Kacper Lewicki. Dwaj pierwsi pokonywali bramkarza rywali piętnaście razy, zaś ostatni z wymienionych trafiał do siatki przeciwnika dziesięć razy.

Kadra, która wywalczyła awans prezentuje się następująco:
Biłoszewski Jakub, Czerwiński Miłosz, Furman Filip, Gnutek Mikołaj, Gremplewski Oskar, Jaszcz Dominik, Kaczmarek Patryk, Lewicki Kacper, Łętowski Tobiasz, Pawlak Aleksander, Przygocki Mateusz, Racław Wiktor, Springer Piotr, Szczutkowski Jakub, Wienconek Maciej oraz Wikarski Patryk.

Ponadto w drużynie trampkarzy trzykrotnie zagrał Jakub Wołodko oraz Ksawery Dopierała, Alan Nowakowski i Miłosz Znajdek (po jednym występie), którzy na co dzień występują w drużynie młodzika starszego.

Jako ciekawostkę podamy, że w zespole trampkarzy jest kilku zawodników, którzy zagrali w każdym spotkaniu spędzając na boisku komplet wszystkich możliwych minut. Są nimi: Dominik Jaszcz, Patryk Kaczmarek oraz Jakub Szczutkowski.

Pisząc artykuł o awansie drużyny trampkarzy nie można zapomnieć o trenerze, z którym zawodnicy przygotowywali się do każdego meczu.

Mateusz Bernaś urodził się 26 kwietnia 1990 roku w Gnieźnie. Jako piłkarz grał w Hetmanie Orchowo, a w przeszłości pracował jako trener-koordynator w Akademii Piłkarskiej Reissa. Od 2018 roku szkoli młodzież w Dumie Kujaw, a dziś wraz z drużyną może świętować wywalczony sukces.

Na koniec przedstawiamy komplet wyników oraz kilka zdań, o które poprosiliśmy wcześniej wspomnianego trenera biało-niebieskich - Mateusza Bernasia

Komplet wyników:

Szubinianka Szubin - Unia 0:15
Sparta Janowiec Wlkp. - Unia 2:6
Unia - Piast Złotniki Kuj. 9:0
Junior Nakło - Unia 5:7
Unia - Notecianka Pakość 7:2
Piast Kołodziejewo - Unia 1:7
Unia - Goplania Inowrocław 3:0
Unia - Szubinianka Szubin 3:0
Piast Złotniki Kuj. - Unia 1:4
Unia - Sparta Janowiec Wlkp. 3:0